Ethereum sisteminde Cryptokitties hızla yayılmaya devam ediyor.

Ethereum sistemi üzerinde, piyasaya çıktığı günden itibaren finansal olarak ciddi kazanımlar ortaya koyan CryptoKitties kedi kazanma, satma ve yetiştirme oyunu popülerliğini her geçen gün arttırıyor.

Oyunda amaç olarak birbirinden farklı özellikleri olan karikatür kedilerin elde edilmesi ve onların yetiştirildikten sonra satışa sunulması olarak göze çarpıyor. Oyuncular, sistem üzerindeki pazardan kedilerini satabilir veya kazanabilir. Nadir nitelikte kediler üretip onları yetiştirmek benzersiz bir varlığa sahip olmayı garantiliyor.

Cryptokitties

Dikkat çeken bir nokta ise oyunun kontrol edildiği merkezi bir birimin bulunmamasıdır. Bu durum varlıkları korumak için merkezileştirilmiş bir ortama güvenilen çevrimiçi oyunlardan farklılık göstermektedir. CryptoKitty oyununun kurucuları yarın kaybolsa bile, oyuncuların kedi yavrularına sahip olmaya devam edeceklerdir. Oyuncuları her yönüyle kendine çekmeyi başaran ve şimdiden büyük paralar kazanan bu oyun, diğer benzer oyunların aksine sınırlı bir çember içerisinden çıkmayı başarmıştır.

CryptoKitties’ın diğer projelerin aksine büyük gayeleri olmayabilir, ancak eğlenceli ve yaklaşılabilir bir mekanizma tasarlayarak, bu hırslara ulaşma konusunda en yakın duruma gelebilir. Oyunun bir haftada 1 milyon dolardan fazla kazandırması da bunun en büyük örneği olarak herşeyi açıklıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here