Fransız benzin istasyonu Total elektrikli araba teknolojisi için şarj istasyonlarını 5000 noktaya yerleştirecek.

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan elektrikli araba girişimleri için çeşitli faaliyetler de başlamış durumda. Ortalama 5 yıl içerisinde oldukça yaygınlaşacak bu teknoloji için benzin istasyonları da kolları sıvamış durumda.

Dünyaca ünlü benzin istasyonu Total yapmış olduğu açıklama ile yeni nesil elektrikli araba teknolojisine uygun faaliyete geçeceğini duyuran ilk firma olmayı başardı.

5 bin farklı istasyonuna 200MW kapasiteye sahip solar enerji panelleri yerleştirecek olan firma dünya genelindeki bu çalışmalar için ilk aşamada 300 milyon dolar bütçe ayırmayı planlıyor. Sektör geliştikçe bu yatırım da aynı oranda artacak. Şuana kadar hangi ülkelerde olacağı tam kesinleşmese de 5000 istasyonun 800 tanesinin Fransa’da olacağı açıklandı. Tesla gibi firmaların bu alanda üretim yapmasıyla birlikte önemli bir adım olarak görülüyor. Bakalım diğer ülkeler hangileri olacak,zaman içerisinde öğrendikçe sizlere sunacağız.

1 Yorum

  1. Kusura Bakma Buraya Yorum yapıyorumki Gör Diye Özür Dilerim Kızarsan Eğer.

    Dostum Bana Dönüş yaparmısın. Lütfen 0 535 880 8444 Nolu hatta mesaj atarsan sevınırım.

    Senle aynı temayı kullanıyorum fakat bir sorunum var lütfen bana yardımcı ol

    http://i.hizliresim.com/9gX1EN.png Resme bakarsan anlayacaksın BreadChrumbs Ayarlarını yapamadım bir türlü. Kod falanmı silicez eklyecez çözemedim lütfen dönüşünü bekliyorum.

    Sendeki bahsettiğim link yapısı? http://i.hizliresim.com/LZdM0b.png

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here