BlackBerry’nin yeni telefonunun ismi ne olacak derken durum kesinleşti. Blackberry KeyOne resmi olarak tanıtıldı.

MWC fuarı öncesinde mobil dünyadan haberler birbir gelmeye devam ediyor. Dokunmatik ekran olayına savaş açmış durumda olan ve QWERTY klavye takılan BlackBerry geleneği bozmadı. Fuar öncesi yeni modelinin ismini kesinleştiren markanın yeni modeline ait isim Blackberry KeyOne.

KEYone cihazının özelliklerinden bahsedecek olursak 4.5 inç ekranda 1620×1080 piksel çözünürlük sunacağından başlayabiliriz. Ekran oranı ise 3:2 şeklinde ayarlanmış durumda. Anotlandırılmuş alüminyum kasası bulunan telefonun arka kısmında 12 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Kameranın lensleri ise Sony’nin IMX378 model sensörlerini içeriyor. Bu sensörlerin piksel boyutu ise 1.55 mikrometre.

Snapdragon 625 adlı yonga setinden gücünü alan telefon Adreno 605 GPU’ya sahip. 3505 mAh kapasitesindeki bataryası ise Qualcomm’un hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 36 dakika içinde %50 oranda doluluğa ulaşıyor. Klavyesi ise eski modellerden daha farklı bir fonksiyonda diyebiliriz. KEYone’daki klavye, dokunma mimiklerine cevap veriyor ve dokunmatik bir panel misali çalışıyor.

Telefondaki yazılım ise Android Nougat 7.1 olacak şekilde ayarlanmış. BlackBerry’in DTEK güvenlik uygulamasına sahip olan cihaz “Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonu” imajını almak için çabalıyor.

Bakalım bu telefona ilgi olacak mı ve daha başka neler olacak zamanla öğreneceğiz. Ancak çerçevesiz telefonlar birer birer yükselirken bu gerçekten zor bir durum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here