Dünyaca ünlü Bein Sports Türkiye’de.

Bir süre önce Katarlı Bein Media şirketine devredilen Digiturk’te birşeyler tamamen resmiyet kazandı. Yılların efsane kanalı Lig TV bu satışla beraber 13 Ocak’tan itibaren Bein Sports ismini aldı.

Stüdyo değişimleri,logo değişimleri,skorboard değişimleri ve daha pekçok teknik anlamda değişim sağlayan kanalla beraber diğer Digiturk kanalları da değişimden nasibini aldı. Dizimax kanalları Bein Series ve Moviemax kanalları Bein Movies altında tematikleştirilerek yeni bir hal kazandı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu değişimlerin artarak devam edeceği de kesin.

Ayrıca abonelerine tanıtım amacıyla hediye sunan platform 17 Ocak tarihine kadar tüm dizi,film ve maç yayınlarını şifresiz yapmış durumda. Kanalların beğenilmesi ve abone olunması için atılan bu hamleyle bizlerin gördüğü kadarıyla değişimler iyi yönde gidiyor.

Ek olarak bu değişimle beraber paket fiyatlarında da düşme olması bekleniyor. Zira ilgili medya grubu diğer ülkelerde şuanki fiyatlardan çok daha cazip fiyatlarla yayın sunuyor. Ancak “alışıldı nasılsa” mantığıyla hareket edilmesi de ihtimal dahilinde. Bakalım bu durumun sonucu nasıl olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here