Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sosyal medyada terör hakkında konuştu.

Ülkemizde son 1 senedir artan terör olayları yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde de kendini gösterdi. Bildiğiniz üzere İstanbul’un gözde eğlence mekanlarından Reina içerisinde bir terörist tarafından birçok vatandaşımız vahşice öldürüldü ve yaralandı. Durum hakkında emniyet güçleri ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sürekli takipte.

Kendi vatandaşlarımıza ilaveten yabancı uyruklu kişilerin de zarar gördüğü saldırı hakkında sosyal medyadan tepkiler yağdığı kadar bu katliamı destekleyici tarzda çirkin mesajlar da kendini gösterdi. Bu durumdan kendine eğlence çıkaran,faydalanmaya çalışan insanların sayısının bir hayli fazla olması nedeniyle duyarlı vatandaşlara emniyete yardımcı olmak adına büyük görev düşmektedir. Durum hakkında bazı açıklamalarda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bozdağ bu tarz provakasyon niteliğinde iletilerin ciddi şekilde cezalandırılacağını ve durumun adli boyuta taşınacağını belirtti.

İşte o mesajlar ;


Pixeltio ekibi olarak bizler de bu konuda sizi duyarlı olmaya davet ediyor,bu tarz çirkin eylemleri sosyal medya üzerinden sağlayanları emniyet birimlerine bildirmenizi rica ediyoruz. Unutmamak gerekir ki terör herkes için beladır ve kimi nerede,nasıl,ne zaman bulacağı hiç belli olmayan birşeydir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here