Android Oreo asus zenfone 3 için kendini gösterdi.

ASUS, akıllı cihaz sektörüne girdiği günden bu yana yükselişini emin adımlarla sürdürmeye devam ediyor. Lenovo ve Casper’ın da bu sektöre girişi oldukça şaşalıydı ancak hiçbirinin ASUS kadar kararlı ve prensip sahibi olmadığı aşikâr; zira hem güncellemelerde hem de yeni modellerinde verdiği sözleri tutan ASUS’un bu sektörde artık kalıcı bir yer edindiği dahi belirtilebilir. Android Oreo güncellemesini, Zenfone 3 modellerine de vereceğini geçtiğimiz dönemde açıklayan ASUS’un bu hamlesi, gecikmedi denebilir; Zenfone 3’ü Oreo sürümünde görüntüleyen pek çok kaynak mevcut.

ASUS Zenfone 3 Android Oreo

Görsel Açıdan Değişiklik Pek Az

Android Oreo ile görüntülenen Zenfone 3 üzerinde gözlemlerim ise genel olarak aşağıdaki şekilde maddelenebilir.

  • Genelde Zen UI arayüzünü telefonlarında kullanan ASUS, Zenfone 3 modelinde de bu arayüzü kullanıyor ve haliyle Android Oreo’da çok büyük tasarımsal değişiklikler göremiyoruz.
  • Android Oreo’ya dair bütün geliştirmelerin Zenfone 3 üzerinde görülebildiği ise bir gerçek.

ASUS Zenfone 3 ayarlar android oreo

  • Zen UI tasarımının hayli iyi ve estetik göründüğü  ASUS Zenfone 3 modelinde, Android Oreo ile birlikte bir hızlanma olabileceği söyleniyor; bunun yanında yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere, özel uygulama izinleri gibi Android Oreo’ya ait özellikler, Zenfone 3’te görülebiliyor.

Zenfone 3 Modeline Android Oreo Ne Zaman Gelecek?

Güncelleme göründü görünmesine ancak  ASUS’un bu konuda henüz bir açıklama yapmadığını bildirmekte fayda var. Resmi bir açıklama gelmediği için haliyle tarih de belirtilemiyor; ancak 2017’nin bitimine kadar Android Oreo sürümünün Zenfone 3’e gelebileceğine ihtimal vermiyorum.

Tahminim, 2018’in ilk 6 ayında ASUS, Zenfone 3 modellerine güncellemeyi getirecektir. Elbette, güncelleme her Android sürümünde olduğu gibi parça parça dağıtılacak.

Siz, ASUS akıllı cihazları nasıl buluyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here