Asus Zenbook 13 özellikleri ile büyülüyor.

Bir bilgisayarda hem hafiflik hem donanımlı özellikler genel olarak bir arada bulunamıyor. Hal böyle olunca illa ki bir isteğin eksik kalması muhtemel olduğundan her zaman en iyisini arıyoruz. Bu noktada arayışlarımıza çözüm olabilecek yapıda olan Asus Zenbook 13 özellikleri ile bizi şaşırtıyor.

Mobil sektörde de söz sahibi olmak istyeen ama bunu yaparken bilgisayar dünyasında ipin ucunu bırakmayan Asus geliştirdiği yeni nesil bilgisayarlar ile en iyi şekilde piyasadaki varlığını sürdürüyor. Dünyanın, entegre ekran kartı olan en ince dizüstü bilgisayarını ürettiklerini iddia eden ASUS, yeni ZenBook 13’ün 13.9mm kalınlığının ve 1.2 kilogram ağırlığının olduğunu belirtiyor. Donanımsal olarak zirvede olduklarını belirten şirket yeni ürünlerini UltraBook olarak tanımlıyor.

UltraBook deyince donanım noktasında akla sekizinci nesil Core i5-8250 CPU, 8GB RAM ve 256GB SSD geliyor. Bu ürünün farkı ise  NVIDIA GeForce MX150 ekran kartın kullanıyor olması. Emin olun 1.sınıf masaüstü bilgisayarlar ile eşdeğer.

Oyun noktasında düşük kalabilecek bu ekran kartıyla istenen performans alınamayacak olsa da genel olarak iyi bir deneyim sunacaktır.  13.3 inçlik 1080p ekran, Windows Hello ile eşleştirilmiş parmak izi sensörü, ışıklı klavye ve ortalama 14 saatlik pil ömrü cihazın diğer özellikleri. 999 dolardan satılan bu ürünü sizce almak mantıklı mı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here