Bugün sizlere Asus firmasının adeta hibrit üst model bilgisayarlarından VivoBook Flip serisinden TP501UB modelinin incelemesini sunacağız.

Asus markasının geçtiğimiz haftalarda çıkan iki farklı segmentteki cihazı tek çatı altında toplayan adeta hibrit özelliğini taşıyan yeni bilgisayarı TP501UB kompakt tasarımı göz doldursa da performansıyla da isminden uzun süre söz ettireceğine kanaat getirmiş bulunmaktayız.

Ayrıca birçok renk seçeneğiyle Yeni VivoBook Flip Standart 15.6 inç büyüklüğünde ekranıyla da hibrit cihazların hislerini sizlere tattırıyor.

İşlemci :

Asus, Flip TP501’de 6.nesil olan Intel Core i5 6200U işlemciyi kullanılmış.

Ekran Kartı :

NVIDIA GeForce 940M gibi yüksek performanslı bir grafik kartı ile güçlü ve enerji verimli bir performans deneyimi sunuyor.

Bellek :

6 GB RAM

Hafıza :

512 GB HHD + 128 GB SSD

Extra:

Windows 10 işletim sisteminin kullanıldığı bilgisayar, Windows’un ekran düzenini otomatik olarak değiştiren Continuum moduyla da daha akıllı ve daha pürüzsüz ve sıkıntısız bir çalışma imkânı sunuyor siz kullanıcılara. Bu sebeple, flip modu için de daima en iyi Windows deneyimini yaşıyorsunuz.

Donanım :

Usb Type-C ve 802.11 Ac wi-fi ile bağlantı imkânı sunan Asus, yeni ve çift taraflı kullanılabilen USB Type-C ile cihazların bağlanmasına çok daha kolay bir hale getiriyor.

Hızlı USB ile 2GB’lik bir filmi bile USB sürücüye 2 saniyeden kısa bir sürede aktarma imkânı sunuyor.

Ayrıca çeşitli çevre aygıtlarına bağlanmamıza olanak sağlayan bir HDMI portu mevcut.

Fiyat : 

Ülkemizde 2000 ile 2299 TL arasında fiyat aralığına sahip olan ASUS VivoBook Flip TP501UB, fiyat ve performans anlamında iddialı ürünlerden. Rakiplerine nazaran başarılı bir fiyata sahip olan VivoBook Flip TP501UB, büyük ekran ve ikisi bir arada isteyenler için iyi olabilir.

Kullanıcı yorumu :

Birçok imkânın size sunulduğu ASUS VivoBooK’u tavsiyelerimiz arasında bulunduruyoruz, hız, şık tasarım ve rahat bir performans istiyor iseniz bu bilgisayarı kesinlikle denemelisiniz.

Genel Teknik Özellikler :

Ekran: 15.6 inç 1366 x 768 ekran
Kalınlık/Ağırlık: 2.2.5 cm mm / 2.2 kg
İşlemci: Intel Core i5 6200U
Grafik İşlemci: NVIDIA GeForce 940M
RAM: 6 GB
Depolama: 512 GB HHD + 128 GB SSD
İşletim Sistemi: windows 10 Pro
Fiyat: 2000 – 2299 TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here