Bundan böyle Android cihazlarda arama sonuçları için internete gerek yok.

Her ne kadar 2017 senesine girmiş olsak ta internet ve diğer teknolojik konularda halen sıkıntılar yaşadığımız ortada. Özellikle mobil interneti kullanırken yeterli çekim gücü olmadığı takdirde 3G ve 4.5G gibi teknolojiler bile bir anlam ifade etmiyor. Bu tarz durumlarda ya internet komple gidiyor ya da Edge bağlantısı ile yıllar önceki gibi internet kullanıyoruz. Bu kötü durum arama sonuçları için de etkisini gösteriyor.

Herhangi bir içeriği Google içerisinde ararken internetin kesilmesiyle beraber aradığımız şeyi kaybedebiliyoruz. Bu durumu düzeltebilmek adına Google tarafından bir girişim sağlandı. Gelen bir güncelleme ile internet bağlantınız yokken Google’da yaptığınız arama kaydediliyor ve internet bağlantınız geri geldiğinde arama sonuçları otomatik olarak görüntüleniyor. Herhangi bir arama yaptığınızda da arama sonuçları direkt olarak kaydediliyor ve bu sayede internet bağlantınız kopsa bile arama sonuçlarına göz atabiliyorsunuz. Olayın özeti olarak veri tutma fonksiyonu aktif edilmiş durumda.

Bu gelen özelliğin veri kullanımına yük bindireceği düşünülse de durumun öyle olmayacağı Google tarafından açıklanmış durumda. Bakalım bu arama olayıyla alakalı daha başka ne yapılacak zamanla göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here