Apple Store artık daha cazip olacak.

iPhone’ların kulaklık çıkışında yaptığı ilginç değişimle gündeme oturan Apple yeni bir değişiklik ile kullanıcıların ilgisini arttırmaya çalışacak. Şuanda planladığı şey ise cihazlarla alakalı görünse de aslında mağazaların işleviyle alakalı.

Apple Store içerisinde cihazlar kablolama sistemi ile korunur ve çalınması önlenir. Bu her ne kadar iyi bir önlem olsa da cihazı dilediği gibi test etmek isteyen kullanıcılar için işkenceye dönüşür.

Bu konuda kullanıcılar cihaza tam hakimiyet kuramadıklarından ufak ta olsa bir memnuniyetsizlik kendini gösterdiğinden Apple bu konuda değişim kararı aldı.

Yeni başlayan uygulama ile Apple Store içerisindeki tüm cihazlardan kablolama sistemi kaldırılacak. Yani bir cihazı incelerken kablo ile uğraşmadan dilediğiniz gibi kaldırıp indirecek kısacası ellerinizde kullanabileceksiniz.

Tabi bunun cihazı çaldırma riski akla gelse de bunu da Apple özel bir koruma yazılımı ve çip ile sağlayacak. Eğer cihaz çalınırsa tek bir tıkla devredışı olacak ve elde sadece bir metal yığını kalacak.

Şuanda Birleşik Krallık ve Kanada üzerinde test edilen bu yeni sistem eğer tutarsa ülkemizde de uygulanacak. Tabi bizim ülkemizde daha değişik önlemler de görürsek şaşırmamak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here