Apple yeni yıla iPhone konusunda ilginç bir hamleyle giriyor.

Bu yıl Samsung’un Note 7 ile yaşadığı sorunlardan sonra büyük bir avantaj yakalayan Apple yeni yıl ile önemli bir değişim yapacak.

Japonya merkezli Nikkei Asian Review’un yaptığı habere göre Apple, 2017 yılının ilk üç ayı içerisinde iPhone’ların üretimini %10 azaltacak.

Daha önce de aynı hamle firma tarafından bir kez yapılmıştı. Yeniden yapılacak bu üretim planlaması iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sürümlerini de kapsayacak. Bu durumun kaynağı ise Apple tarafından tedarikçilerden istenen parça sayısı diyebiliriz.

Henüz firma tarafından net bir açıklama gelmediğinden kesin birşey diyemiyoruz. Ancak atılan bu adımın şirket çıkarlarına uygun olduğundan ötürü seçildiği kesin diyebiliriz. Ayrıca bu gelişmeden kemerleri sıkma politikası olabileceğini anlayabiliriz. Zira daha az üretimle eldeki cihazların satışını arttırıcı bir girişim olma ihtimali de var. Bizim fikrimize göre ise cihazların fiyatı düşerse sürümden kazanma mantığıyla çok daha iyi olabilir ama bunu Apple gibi bir firmanın yapma ihtimali çok çok düşük. Bakalım bu durum neyi nasıl değiştirecek zaman içerisinde göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here