Apple hisseleri son günlerde adeta tavan yaptı. İşte detaylar.

10. yıla özel yeni iPhone’un tanıtılacağı gün yaklaştıkça Apple hisseleri yükselmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Apple, Samsung gibi güçlü rakiplerinin iPhone’u tahtından edebilecek nitelikte tanıttığı akıllı telefonlarla birlikte önemli bir değer kaybı yaşamış ancak telefon pazarında yaşanan çeşitli talihsizliklerden dolayı tekrar durumu toparlamayı başarmıştı. Şimdi ise Apple hisseleri son üç gün içinde ikinci rekorunu kırdı.

Başta KGI analisti Ming-Chi Kuo gibi tanınmış analistlerin ve çeşitli uluslararası basın kuruluşlarının 10. yıla özel tanıtılacak olan iPhone 8 ile ilgili görüşlerini ve donanımsal bazı bilgilerini paylaşmasıyla birlikte Apple hisseleri de adeta coştu. Apple’ın hisse değeri gün içinde 140.49 dolara ulaşarak Apple tarihindeki en yüksek hisse değerlerine ulaştı.

Eğer beklentileri karşılayacak bir telefon piyasaya sunulursa hisseler 150 doları bile geçebilir. Ancak rakiplerin çıkartacağı modellere göre Apple’ın hüsran yaşama ihtimali de var. Şuanki durum her ne kadar iyi olsa da özellikle Samsung cephesinden gelecek bir atak dengeleri değiştirebilir. Ancak yine de iyi bir çalışmayla Apple zirveyi korumayı başarabilir diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here