apple-iphone-7-jet-black

 

Teknolojideki çılgınlıklar her geçen gün artarak sürüyor. İnsanların teknolojiden kopmamak için yaptığı çılgınlıklar markaların da pazarlama stratejilerine yer edinmiş durumda. Öyle ki ülkemizde ” böbreği satarsan alırsın. ” ifadesi biraz benzer şekilde yurtdışında da görülmeye başladı. Sebebi ise elbette iPhone 7.

Ukrayna’da hizmet veren ünlü bir perakende satış mağazası bu ay satışı başlayan iPhone 7 için çok ilginç bir kampanya başlattı. Türk Parası karşılığıyla 10 kuruşa denk gelen bir ücretle cihazı almak için yapmanız gerekense oldukça enteresan. Çünkü şirket bu satış için sizden ad ve soyadınızı değiştirmenizi istiyor. Değişimi yapıp bunu da belgelediğiniz takdirde bu fiyata telefonu alabileceksiniz. Tabi değiştirilmesini istedikleri isim de aynı kampanya gibi ilginç. Telefonu almak isteyenlerden adını ” Sim ” soyadını ise ” Phone ” yapmalarını isteyen şirket bunu belgeleyebilen 5 kişiye sözünü tutacağını belirtti.

Ukrayna’da isim değiştirme hakkı 16 yaşını geçen herkese veriliyor ve bu işlemin tüm masrafı sadece 15  TL civarında.  Başvurudan sonra ise minimum 3 ay beklemek gerekiyor. Ortalama maaş oranının 200 dolar olduğu ülkede 1000 dolarlık bir telefona böylesi kampanya yapılınca talep bir hayli yüksek olacak gibi gözüküyor.  Sanırım bu tam da kapitalizm örneği diyebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here