Son yıllarda laptop satış yüzdelerinde büyük artış sağlayan Acerin yeni projesi Acer Aspire S 13 ün incelemesini sizler için yaptık.

Çok hafif kasası ve üst düzey batarya ömrüyle Acer Aspire S 13 bir dizüstünden aradığınız her şeyi sunmayı vaat ediyor.

Dizüstü bilgisayarlar için son derece verimli bir yıl olan 2016’da çoğu üretici, tasarladığı modellerde hafifliği ön plana almaya başladı. Hafifledikçe batarya ömründen taviz vermemeye çalışan üreticiler arasında bulunan Acer, Aspire S 13 gibi şık modellere imza atmaya devam ediyor.

Acer Aspire S 13 Çok İnce

Acer Aspire S 13 Çok İnce

HP tarafından üretilen Spectre 13 adlı model “en ince dizüstü bilgisayar” sıfatını taşıyor olsa da, Aspire S 13’ün de bu cihazdan geri kalır bir yanı yok. Tamamı siyah bir dizayna sahip olan bu dizüstünün bir de beyaz renkli sürümü mevcut.

Acer Aspire S 13 Tasarımı Ve Donanımı

Tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Acer Aspire S 13  modelinin aynı başarıyı donanım bazında gösterdiğini söyleyebilmek biraz güç. Her ne kadar günlük prosedürlerin üstesinden rahatça gelmenizi sağlayacak olsa da, biraz daha üst düzey performans isteyenlerin aradığı model Aspire S 13 olmayabilir.

Intel’in 2.3 GHz’lik i3-6100U çift çekirdek prosedürcisine sahip olan cihazda 8 GB RAM mevcut. Toplam ağırlığı 1.3 kilogram gelen modelin ekranı ise 13.3 inç büyüklüğünde. 128 GB’lık SSD ile prosedürlerinizi kısa sürede halledebilmeniz mümkünken, 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip ekranla orta düzeyde bir oyun tecrübesi yaşayabilirsiniz. Tabii Intel HD Graphics 520 buna ne kadar imkân tanırse!

Acer Aspire S 13 Donanım

Fiyatı

Türkiye’de henüz satışa sunulmayan model, Amazon’da 600 sterlin ücretle satın alınabilir durumda. Türk lirasıyla aşağı yukarı 2 bin 300 lira eden cihaza bu kadar para verilir mi, orası biraz tartışılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here