Akıllı telefonların her bütçeye göre üretildiği günümüzde, 1000 TL bütçe ile alabileceğiniz en iyi telefonları sizin için seçtik.

Mobil dünyaya her geçen yeni bir akıllı telefon ekleniyor. Hali ile sınırlı bütçeye sahip olan kullanıcılar seçimlerini yaparken biraz daha dikkatli olması gerekiyor.

Samsung Galaxy j5 Teknik Özellikler

Samsung Galaxy J5

İşte merak edilen Samsung Galaxy J5 telefonunun merak edilen teknik özellikleri ve fiyatı.

Tasarım :

Telefonun ağırlık olarak ise 146 g olması son derece kibar bir telefon olduğunu göstergesi olarak dikkat çekmektedir.

Ekran boyutu bu telefonda küçük ekran isteyenler için üretilmiş ve sadece 5.0 İnçlik bir ekran boyutu bulunmaktadır.

Telefonun ekran çözünürlüğü 1280×720 (HD) olmasıyla beraber 294 PPI pixel yoğunluğu var.

Donanım :

Samsung firmasının J serisi ile üretime başladığı bu serinin en çok sevilen modellerinin başında gelen Samsung Galaxy J5’te en dikkat çeken detayın hafızasının 146 GB’a kadar artan bir kapasitede bulunması. Özellikle bu konuda diğer modellere fark atmasına neden olan bir detay olarak dikkat çekiyor.

1.2 Ghz işlemcisi bulunan bu telefonda 1.5 GB RAM bulunmaktadır.

Bu telefonun en kötü yönü ise batarya konusunda sadece 2600 Mah olarak kalması. Yoksa özellik olarak Samsung Galaxy J5 oldukça başarılı sayılacak bir telefon olarak dikkat çekmektedir.

Bu fiyata alınacak telefonlar arasında ilk sırada gelmese de Samsung firmasının kalitesi bu telefonun başarılı olmasına neden olmaktadır.

Fiyat :

Telefonun fiyatı 800 ile 950 TL arasında değişiyor.

Asus Zenfone 2 Laser Teknik özellikler

Asus Zenfone 2 Laser

Asus firması telefon piyasalarında kendisine yer bulmak adına son yıllarda çıkarttığı Zenfone serisi ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi.

Tasarım :

Özellikle ekran boyutunda 6 inçlik bir ekran boyutu ile kullanıcılarına hizmet veren firmanın sunduğu bu telefonu özelik bakımında da oldukça başarılı sayılacak bir oranda.

Donanım : 

Telefonda bulunan 3000 Mah batarya uzun bir pil ömrü sunarken 2 GB’lık RAM kapasitesi ise dikkatleri üzerine çekme konusunda başarılı oldu.

Asus Zenfone 2 Laser telefonunda bulunan dahili hafızanın ise 16 GB olduğunu ve SD kart ile 128 GB’ kadar çıkartılabiliyor.

Fiyat :

Telefonun fiyatı 900 ile 950 TL arasında değişiyor.

Son olarak :

Aşırı bir bütçe olmadan da iyi bir telefon sahibi olmanız hiç zor değildir.

Her ne kadar fiyat olarak iki telefonda uygun olsada, Asus Zenfone 2 Laser bir çok konuda Samsung Galaxy J5 sollamış. Eğer 1000 TL değerindeki en iyi telefonu almak istiyorsanız Asus Zenfone 2 Laser modelini tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here